Ul. Rzepakowa 2, Ul. Karliczka 6, Ul. Armii Krajowej 62
660 033 244
biuro@iqacademy.pl

Rzepakowa 2

AKADEMIA ROZWOJU INTELIGENCJI

Opis Żłobka

Żłobek IQ ACADEMY znajduje się w Katowicach Brynowie przy ul. Rzepakowej 2. Placówka powstała w 2019 r , a październiku została oddana do użytku. IQ ACADEMY  jest miejscem, gdzie każde dziecko poczuje się bezpiecznie i komfortowo. Mieści się w nowoczesnym budynku, który spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Jej niewątpliwym atutem jest wygodny dojazd środkami komunikacji zbiorowej. Maluchy mają do dyspozycji jasne, przestronne sale dydaktyczne, różnorodne pomoce i zabawki edukacyjne.

Nasz zespół to opiekunowie pełni pasji i zaangażowania. W oparciu o współpracę z rodzicami dbają o miłą i ciepłą atmosferę sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Poprzez szereg zajęć dodatkowych wspomagamy indywidualny rozwój naszych podopiecznych, uwzględniając potrzeby i możliwości każdego z nich, podwyższając ich poczucie własnej wartości i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. 

Dysponujemy 45 miejscami dla dzieci od 20tyg – 3 rż. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój. Chcemy, aby kończąc edukacje żłobkową nasze dzieci były samodzielne i przygotowane do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej.

Wczesne wspomaganie rozwoju

Na terenie żłobka realizowane są zajęcia z Wczesnego Wspomagania Rozwoju dziecka.Celem pracy naszego zespołu jest pobudzanie psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka  oraz wspieranie rozwoju mowy od chwili wykrycia deficytów lub niepełnosprawności.
W skład naszego zespołu wchodzą:

 • Terapeuta SI
 • Rehabilitant
 • Logopeda
 • Psycholog i Oligofrenopedagog

Praca z naszymi specjalistami daje szansę Twojemu dziecka na:

 1. lepszy rozwój psychoruchowy, społeczny i emocjonalny,
 2. lepszy rozwój mowy i wzbogacenie słownictwa,
 3. polepszenie stanu zdrowia,
 4. lepsze funkcjonowanie w bliższym i dalszym otoczeniu,
 5. minimalizowanie skutków niepełnosprawności.

Zajęcia dydaktyczne i dodatkowe

W naszym żłobku każdego dnia organizowane są zajęcia dydaktyczne, czyli zajęcia łączące w sobie zajęcia matematyczne, przyrodnicze, muzyczne, ruchowe i plastyczne, które prowadzone są przez wykwalifikowane opiekunki. Zajęcia te odbywają się na podstawie przygotowanego i merytorycznego rocznego planu zajęć, do którego rodzice mają wgląd w żłobkowych szatniach.Codziennie też wszystkie dzieci objęte są zajęciami dodatkowymi: Profilaktycznymi zajęciami logopedycznymi Zajęciami z języka angielskiego z native speakerem Zajęciami z logorytmiki Raz w miesiącu odbywają się w naszym żłobku zajęcia z dogoterapii – czyli zajęcia z pieskami – oraz koncerty filharmonii z nauką poznawania historii różnych instrumentów. Co jakiś czas odwiedza nas też objazdowy teatrzyk oferując dzieciom najciekawsze i odpowiednie do wieku dzieci przedstawienia.

Kadra

 • Mgr Agnieszka Cichocka - Dyrektor Placówki IQ Academy

Ciocia Kasia – z-ca dyrektora Żłobka i Przedszkola IQ ACADEMY, opiekunka Krasnoludków

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie – specjalność Pedagogika i psychologia rozwojowa człowieka. Obecnie także studentka studiów magisterskich Terapii i Diagnozy pedagogicznej na Uniwersytecie Pedagogicznym im. J. Korczaka. Jestem wykwalifikowaną opiekunką, ukończyłam kurs sensoryki plastycznej oraz logorytmiki jako holistycznej metody wspierania rozwoju dziecka. Moja pasją jest mechanika. W 2016 roku zdobyłam Koronę Maratonów Polski.

Moc: opanowanie i spokój

Siła: wszechstronność

Ciocia Daria – logopeda, z-ca dyrektora Żłobka „Nasze Smyki”, opiekunka Skrzatów

Jestem absolwentką studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie – specjalność Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza i Społeczna z Socjoterapią oraz studiów podyplomowych na kierunku Logopedia. Ukończyłam też trzypoziomowy kurs Języka Migowego i jestem też wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą. Uwielbiam pracę z najmłodszymi i interesuję się ich rozwojem mowy. W wolnym czasie oglądam filmy, gram w gry planszowe, ćwiczę i kocham podróże – małe i duże!

Moc: pozytywnie zakręcona i pomysłowa

Siła: Wielozadaniowość

Ciocia Ewa – opiekunka Skrzatów

Jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą, a także technikiem masażystą. Jestem też mamą. Priorytetem w mojej pracy jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa i radosnej atmosfery. Chętnie odkrywam potrzeby każdego dziecka i staram się zaspakajać i stymulować ich rozwój emocjonalny i psychoruchowy. Jestem osobą pełną pozytywnej energii i chcę, aby każdy dzień w żłobku przyniósł wiele fantastycznych, niezapomnianych chwil dla każdego maluszka.

Moc: pozytywna energia przekazywana innym

Siła: troskliwość, empatia

Ciocia Werka – opiekunka Skrzatów

Jestem absolwentką studiów licencjackich Uniwersytetu SWPS kierunku Psychokryminalistyki i jestem też wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą. Aktualnie studiuję psychologię na studiach magisterskich (specjalność psychologia kliniczna i osobowość). Po za pracą, moją pasją jest sport (bieganie, joga) i książki. Jestem również instruktorką fitness i trenerką personalną.

Moc: pełna energii i optymizmu

Siła: otwartość

Ciocia Magda – opiekunka Żuczków

Mam ukończone studia magisterskie na wydziale filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą. Zabawy literackie sprawiają mnie i moim podopiecznym dużą radość, budzą uśmiech i kształcą wyobraźnię.

Moc: pozytywne nastawienie do świata i ludzi

Siła: opanowanie i optymizm

Ciocia Kasia (Ż) – opiekunka Żuczków

Ukończyłam studia magisterskie z nauk o rodzinie na Uniwersytecie Śląskim i jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą. Wolne chwile spędzam aktywnie na świeżym powietrzu. Lubię podróżować, dzięki temu mogę wzbudzać w dzieciach ciekawość świata.

Moc: cierpliwość

Siła: zaangażowanie

Ciocia Marzenka – opiekunka Krasnoludków

Jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą w grupie Krasnoludków. Kocham wszystkie dzieci i każdego dnia dbam o ich bezpieczeństwo. Staram się, aby z ich buziek nie znikał uśmiech i tulę je do serca, gdy płaczą i tęsknią. Bardzo lubię swoją pracę.

Moc: troskliwość

Siła: opiekuńczość

Ciocia Kasia (K) – opiekunka Krasnoludków

Jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą w grupie Krasnoludków. Co najbardziej lubię? Zabawy taneczne i ruchowe oraz uśmiech na twarzy u moich podopiecznych. Mam mnóstwo energii do zabaw z dziećmi! Uwielbiam malować, rysować, wycinać i tworzyć dekoracje do naszego żłobka, aby umilić pobyt naszym milusińskim.

Moc: Pozytywne nastawienie do ludzi

Siła: Energiczność

Ciocia Małgosia – opiekunka Krasnoludków

Jestem absolwentką studiów licencjackich WSZOP w Katowicach – specjalność Psychologia w biznesie – oraz posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą w grupie Krasnoludków. Radość dziecka i zadowolenie rodziców sprawia, że realizuję się w tej pracy i daje mi ona ogromną satysfakcję. Po pracy kocham spacerować, podróżować i zwiedzać świat.

Moc: Opanowanie

Siła: Spokój

Ciocia Angelica Jaz-Bienek – Native Speaker z Wielkiej Brytanii, Specjalista nauczania dwujęzycznego

Nazywam się Angelika Jaz – Bienek jestem prawnikiem i założycielem, właścicielem firmy
Speech & Sound ltd zajmującą się szerzeniem dwujęzyczności wśród dzieci przedszkolnych/
szkolnych oraz rozwojem językowym dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
Jestem Native speakerem z Wielkiej Brytanii. W Polsce mieszkam od 2017 roku, Jestem osobą
wychowywaną dwujęzycznie – co oznacza, że biegle mówię w języku angielskim jak i w języku
polskim.
Swoje doświadczenie z dziećmi rozwijam od 9 lat, współpracując z różnymi placówkami
edukacyjnymi oraz organizując różnorodne projekty związane z językiem. Moja metoda
nauczania to połączenie zabawy, ruchu, logiki, kreatywności i muzyki. Metoda ta prowadzi do
wyzbycia się u dzieci strachu przed obcym językiem, a także sprawia, że dzieci szybciej
przyswajają słowa i frazy językowe.
Jako przyszły radca prawny specjalizuję się i stoję na straży praw dziecka.

Rekrutacja krok po kroku

79 1240 2959 1111 0010 5373 1165

 • Odeślij wypełnione dokumenty oraz potwierdzenie dokonania opłaty wpisowej na adres mailowy iqkarliczka6@wp.pl
 • Poczekaj na maila zwrotnego

Plan pozytywnego dnia w naszym żłobku:

6.00 – 8.30 – z uśmiechem witamy się z dziećmi w żłobku i zapraszamy na salę ?
8.30 – 9.00 – zajadamy pyszne śniadanko! Mniam! 
9.00 – 10.00 – zaczynamy zajęcia z naszymi super bohaterkami od logopedii, języka angielskiego i logorytmiki! 
10.00 – 10.15 -zajadamy drugie śniadanko! Pychotka! 
10.15 – 11.30 – tańce, swawole – bo tak wolę! Ale – z chęcią też poznajemy otaczający nas świat z Ciociami – naszymi opiekunkami ? 
11.30 – 12.00 – wcinamy obiadek, aż nam się uszka trzęsą! 
12.00 – 14.00 – kiedy brzuszki pełne mamy – czas na drzemkę, zasypiamy… 
14.00 – 14.30 – pobudka wstać! Podwieczorek dzieciom dać! 
14.30 – 18.00 – dowolne zabawy, gdy na mamę i tatę czekamy – ze smutkiem ze żłobkiem się żegnamy.Pamiętamy, że myć ręce i buzię mamy – przed każdym posiłkiem o to dbamy! ?


Kontakt

Katowice Brynów

ul. Rzepakowa 2

tel. 577 099 123

tel. 731 370 025

Numer do dyrekcji: 660 033 244

e-mail: biuro@iqacademy.pl

Fanpage Facebook : IQ Academy – Prywatne Przedszkola i Żłobki w Katowicach