Ul. Rzepakowa 2, Ul. Karliczka 6, Ul. Armii Krajowej 62
660 033 244
biuro@iqacademy.pl

Żłobek – Rzepakowa 2

AKADEMIA ROZWOJU INTELIGENCJI

Opis Żłobka

Żłobek IQ ACADEMY znajduje się w Katowicach Brynowie przy ul. Rzepakowej 2. Placówka powstała w 2019 r , a październiku została oddana do użytku. IQ ACADEMY  jest miejscem, gdzie każde dziecko poczuje się bezpiecznie i komfortowo. Mieści się w nowoczesnym budynku, który spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Jej niewątpliwym atutem jest wygodny dojazd środkami komunikacji zbiorowej. Maluchy mają do dyspozycji jasne, przestronne sale dydaktyczne, różnorodne pomoce i zabawki edukacyjne.

Nasz zespół to opiekunowie pełni pasji i zaangażowania. W oparciu o współpracę z rodzicami dbają o miłą i ciepłą atmosferę sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Poprzez szereg zajęć dodatkowych wspomagamy indywidualny rozwój naszych podopiecznych, uwzględniając potrzeby i możliwości każdego z nich, podwyższając ich poczucie własnej wartości i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. 

Dysponujemy 45 miejscami dla dzieci od 20tyg – 3 rż. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój. Chcemy, aby kończąc edukacje żłobkową nasze dzieci były samodzielne i przygotowane do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej.

Wczesne wspomaganie rozwoju

Na terenie żłobka realizowane są zajęcia z Wczesnego Wspomagania Rozwoju dziecka.Celem pracy naszego zespołu jest pobudzanie psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka  oraz wspieranie rozwoju mowy od chwili wykrycia deficytów lub niepełnosprawności.
W skład naszego zespołu wchodzą:

 • Terapeuta SI
 • Rehabilitant
 • Logopeda
 • Psycholog i Oligofrenopedagog

Praca z naszymi specjalistami daje szansę Twojemu dziecka na:

 1. lepszy rozwój psychoruchowy, społeczny i emocjonalny,
 2. lepszy rozwój mowy i wzbogacenie słownictwa,
 3. polepszenie stanu zdrowia,
 4. lepsze funkcjonowanie w bliższym i dalszym otoczeniu,
 5. minimalizowanie skutków niepełnosprawności.

Zajęcia dydaktyczne i dodatkowe

W naszym żłobku każdego dnia organizowane są zajęcia dydaktyczne, czyli zajęcia łączące w sobie zajęcia matematyczne, przyrodnicze, muzyczne, ruchowe i plastyczne, które prowadzone są przez wykwalifikowane opiekunki. Zajęcia te odbywają się na podstawie przygotowanego i merytorycznego rocznego planu zajęć, do którego rodzice mają wgląd w żłobkowych szatniach.Codziennie też wszystkie dzieci objęte są zajęciami dodatkowymi: Profilaktycznymi zajęciami logopedycznymi Zajęciami z języka angielskiego z native speakerem Zajęciami z logorytmiki Raz w miesiącu odbywają się w naszym żłobku zajęcia z dogoterapii – czyli zajęcia z pieskami – oraz koncerty filharmonii z nauką poznawania historii różnych instrumentów. Co jakiś czas odwiedza nas też objazdowy teatrzyk oferując dzieciom najciekawsze i odpowiednie do wieku dzieci przedstawienia.

Kadra

 • Mgr Agnieszka Cichocka - Dyrektor Placówki IQ Academy

Ciocia Kasia – z-ca dyrektora Żłobka i Przedszkola IQ ACADEMY, opiekunka Krasnoludków, terapeuta ręki

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie – specjalność Pedagogika i psychologia rozwojowa człowieka. Obecnie także studentka studiów magisterskich Terapii i Diagnozy pedagogicznej na Uniwersytecie Pedagogicznym im. J. Korczaka. Jestem wykwalifikowaną opiekunką, ukończyłam kurs sensoryki plastycznej oraz logorytmiki jako holistycznej metody wspierania rozwoju dziecka. Ukończyłam także kurs terapii ręki, kurs jak pracować z uczniem agresywnym oraz szkolenie z zakresu diagnozy i pracy z dzieckiem z Aspergerem ,a także z dzieckiem ze spectrum autyzmu. Moja pasją jest mechanika. W 2016 roku zdobyłam Koronę Maratonów Polski.

Moc: opanowanie i spokój

Siła: wszechstronność

Ciocia Daria – logopeda, z-ca dyrektora Żłobka „Nasze Smyki”, opiekunka Skrzatów, terapeuta ręki

Jestem absolwentką studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie – specjalność Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza i Społeczna z Socjoterapią oraz studiów podyplomowych na kierunku Logopedia. Ukończyłam też trzypoziomowy kurs Języka Migowego i jestem też wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą. Uwielbiam pracę z najmłodszymi i interesuję się ich rozwojem mowy. W wolnym czasie oglądam filmy, gram w gry planszowe, ćwiczę i kocham podróże – małe i duże!

Moc: pozytywnie zakręcona i pomysłowa

Siła: Wielozadaniowość

Ciocia Ewa – opiekunka Skrzatów

Jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą, a także technikiem masażystą. Jestem też mamą. Priorytetem w mojej pracy jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa i radosnej atmosfery. Chętnie odkrywam potrzeby każdego dziecka i staram się zaspakajać i stymulować ich rozwój emocjonalny i psychoruchowy. Jestem osobą pełną pozytywnej energii i chcę, aby każdy dzień w żłobku przyniósł wiele fantastycznych, niezapomnianych chwil dla każdego maluszka.

Moc: pozytywna energia przekazywana innym

Siła: troskliwość, empatia

Ciocia Werka – opiekunka Skrzatów

Jestem absolwentką studiów licencjackich Uniwersytetu SWPS kierunku Psychokryminalistyki i jestem też wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą. Aktualnie studiuję psychologię na studiach magisterskich (specjalność psychologia kliniczna i osobowość). Po za pracą, moją pasją jest sport (bieganie, joga) i książki. Jestem również instruktorką fitness i trenerką personalną.

Moc: pełna energii i optymizmu

Siła: otwartość

Ciocia Magda – opiekunka Żuczków

Mam ukończone studia magisterskie na wydziale filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą. Zabawy literackie sprawiają mnie i moim podopiecznym dużą radość, budzą uśmiech i kształcą wyobraźnię.

Moc: pozytywne nastawienie do świata i ludzi

Siła: opanowanie i optymizm

Ciocia Kasia (Ż) – opiekunka Żuczków

Ukończyłam studia magisterskie z nauk o rodzinie na Uniwersytecie Śląskim i jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą. Wolne chwile spędzam aktywnie na świeżym powietrzu. Lubię podróżować, dzięki temu mogę wzbudzać w dzieciach ciekawość świata.

Moc: cierpliwość

Siła: zaangażowanie

Ciocia Marzenka – opiekunka Krasnoludków

Jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą w grupie Krasnoludków. Kocham wszystkie dzieci i każdego dnia dbam o ich bezpieczeństwo. Staram się, aby z ich buziek nie znikał uśmiech i tulę je do serca, gdy płaczą i tęsknią. Bardzo lubię swoją pracę.

Moc: troskliwość

Siła: opiekuńczość

Ciocia Kasia (K) – opiekunka Krasnoludków

Jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą w grupie Krasnoludków. Co najbardziej lubię? Zabawy taneczne i ruchowe oraz uśmiech na twarzy u moich podopiecznych. Mam mnóstwo energii do zabaw z dziećmi! Uwielbiam malować, rysować, wycinać i tworzyć dekoracje do naszego żłobka, aby umilić pobyt naszym milusińskim.

Moc: Pozytywne nastawienie do ludzi

Siła: Energiczność

Ciocia Małgosia – opiekunka Krasnoludków

Jestem absolwentką studiów licencjackich WSZOP w Katowicach – specjalność Psychologia w biznesie – oraz posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą w grupie Krasnoludków. Radość dziecka i zadowolenie rodziców sprawia, że realizuję się w tej pracy i daje mi ona ogromną satysfakcję. Po pracy kocham spacerować, podróżować i zwiedzać świat.

Moc: Opanowanie

Siła: Spokój

Ciocia Angelica Jaz-Bienek – Native Speaker z Wielkiej Brytanii, Specjalista nauczania dwujęzycznego

Nazywam się Angelika Jaz – Bienek jestem prawnikiem i założycielem, właścicielem firmy
Speech & Sound ltd zajmującą się szerzeniem dwujęzyczności wśród dzieci przedszkolnych/
szkolnych oraz rozwojem językowym dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
Jestem Native speakerem z Wielkiej Brytanii. W Polsce mieszkam od 2017 roku, Jestem osobą
wychowywaną dwujęzycznie – co oznacza, że biegle mówię w języku angielskim jak i w języku
polskim.
Swoje doświadczenie z dziećmi rozwijam od 9 lat, współpracując z różnymi placówkami
edukacyjnymi oraz organizując różnorodne projekty związane z językiem. Moja metoda
nauczania to połączenie zabawy, ruchu, logiki, kreatywności i muzyki. Metoda ta prowadzi do
wyzbycia się u dzieci strachu przed obcym językiem, a także sprawia, że dzieci szybciej
przyswajają słowa i frazy językowe.
Jako przyszły radca prawny specjalizuję się i stoję na straży praw dziecka.

Rekrutacja krok po kroku

79 1240 2959 1111 0010 5373 1165

 • Odeślij wypełnione dokumenty oraz potwierdzenie dokonania opłaty wpisowej na adres mailowy iqkarliczka6@wp.pl
 • Poczekaj na maila zwrotnego

Plan pozytywnego dnia w naszym żłobku:

6.00 – 8.30 – z uśmiechem witamy się z dziećmi w żłobku i zapraszamy na salę ?
8.30 – 9.00 – zajadamy pyszne śniadanko! Mniam! 
9.00 – 10.00 – zaczynamy zajęcia z naszymi super bohaterkami od logopedii, języka angielskiego i logorytmiki! 
10.00 – 10.15 -zajadamy drugie śniadanko! Pychotka! 
10.15 – 11.30 – tańce, swawole – bo tak wolę! Ale – z chęcią też poznajemy otaczający nas świat z Ciociami – naszymi opiekunkami ? 
11.30 – 12.00 – wcinamy obiadek, aż nam się uszka trzęsą! 
12.00 – 14.00 – kiedy brzuszki pełne mamy – czas na drzemkę, zasypiamy… 
14.00 – 14.30 – pobudka wstać! Podwieczorek dzieciom dać! 
14.30 – 18.00 – dowolne zabawy, gdy na mamę i tatę czekamy – ze smutkiem ze żłobkiem się żegnamy.Pamiętamy, że myć ręce i buzię mamy – przed każdym posiłkiem o to dbamy! ?

 • Żuczki się uczą pogody


Kontakt

Katowice Brynów

ul. Rzepakowa 2

tel. 577 099 123

tel. 731 370 025

Numer do dyrekcji: 660 033 244

e-mail: biuro@iqacademy.pl

Fanpage Facebook : IQ Academy – Prywatne Przedszkola i Żłobki w Katowicach